Nowa strona Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma być bardziej nowoczesna i intuicyjna. Portal łączy w sobie wszystkie dostępne dotychczas witryny: pue.zus.pl, mojaskladka.zus.pl czy mojaemerytura.zus.pl.
Na 25-lecie Internetu w Polsce ZUS uruchomił swoją nowa stronę- nowoczesną, łatwą w obsłudze, czytelną i intuicyjną – taka jakiej oczekiwali klientów. Już od dziś można sprawdzić, jak zmienił się ZUS w Internecie wystarczy wejść na stronę beta.zus.pl.
– Stara strona nie była zbyt prosta w nawigacji. Trudno było znaleźć potrzebne informacje a ich język był zbyt urzędniczy i mało przyjazny – wyjaśnia konieczność zmian Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy ZUS.
Natłok nowych informacji, jakie od 2012 r. pojawiły się na stronie zus.pl, oraz ogrom nowych, dodatkowych obowiązków, jakie od tamtego czasu realizuje ZUS, o których przecież trzeba informować, sprawiły, że strona zus.pl stała się dla niektórych naszych klientów przeładowana treściowo. Klienci zgłaszali, że oczekują bardziej przemyślanego ułożenia treści i przez to logicznego „przekilikiwania się” przez portal w jak najmniejszej liczbie kroków – dodaje Kowalska.
Nowa witryna zus.pl, która na razie jest dostępna dla klientów ZUS pod adresem beta.zus.pl, jest bardziej czytelna, intuicyjna i łatwa w obsłudze niż dotychczasowa strona. To, na co zwraca uwagę internauta, to zmiana, a właściwie uproszczenie, nazewnictwa poszczególnych kategorii klientów ZUS. Teraz wszyscy bez problemu będą mogli odnaleźć się w konkretnej grupie. I tak na nowej stronie zus.pl funkcjonują: świadczenia, firmy, pracujący i lekarze. W jednym miejscu klienci Zakładu znajdą wszystkie formularze, pogrupowane na kategorie spraw, takie jak emerytury, renty, zasiłki, formularze dla przedsiębiorców czy pracujących. Strona zawiera czytelną i bogatą ikonografikę, która pomoże odnaleźć się na niej wzrokowcom.
– Nowy portal ZUS jest dostosowany do potrzeb użytkowników niedowidzących oraz niesłyszących. Strona powstawała pod czujnym okiem ekspertów ze stowarzyszenia „Integracja” i w zgodzie ze standardami WCAG 2.0. Cały czas trwają prace nad stopniowym upraszczaniem treści na stronie i dostosowywaniem ich do wskazanych standardów – zapewnia Iwona Kowalska.
Więcej informacji TUTAJ.
Źródło: ksiegowosc-budzetowa.infor.pl