W październiku, w ramach Akademii Młodego przedsiębiorcy odbyły się praktyczne lekcje przedsiębiorczości. Zajęcia poprowadził Sebastian Garbacz, doradca biznesowy Inkubatora Przedsiębiorczości. W zajęciach wzięło udział ok 80 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i 80 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.
Podczas dwugodzinnych lekcji, uczniowie poznali praktyczną stronę tworzenia i prowadzenia biznesu, a następnie z pomocą prowadzącego tworzyli własne modele biznesowe.
Autorzy najciekawszych biznesplanów, mogą teraz zawalczyć w konkursie na „Najlepszy szkolny pomysł biznesowy”. Konkurs jest organizowany przez Inkubator Przedsiębiorczości i jest przeznaczony dla uczniów i uczennic raciborskich szkół.
————————–
Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu
ul. Batorego 7, pok. 4 (II piętro),
47-400 Racibórz
inkubator@cris.org.pl